• Trafik Kazası Danışma
  • Trafik Kazası Danışma

Trafik Kazası Tazminat Hesaplama

Trafik Kazası Tazminat Hesaplama Nasıl Yapılmakta

Trafik kazası tazminat hesaplama tazminat hesabında yaralanmada önemli etkenler yaralanma puanı yani maluliyet oranı / puanı, kusur oranı, maksimum yaşayacağı süre, kazanç ve sakat kalan ya da ölenin ve desteğinin kaç yaşında olduğu da trafik kazası tazminat hesaplama tablosuna etkisi olmaktadır. Kişi çalışmıyorsa bile asgari ücret üzerinden hesap yapılır ve ne kadar trafik kazası tazminatı miktarı alacağı bu hesaplama sonunda belirlenir.

Ölen ya da yaralananın aylık maaşı dört bin olan biri, iki bin olanın yaklaşık iki katı tazminat alır.

Ölen ya da yaralananın yaşı az olan, yaşı çok olandan daha çok yaşayacağı için daha çok tazminat alır. 

Ölenin destek göreni mesela babası ne kadar genç ise o kadar fazla tazminat alır. Genç ölenin genç babası daha çok tazminat alır.

Ölen ya da yaralananın kolu kopan, parmağı kopandan genelde daha çok tazminat alır.

Meslek de önemlidir. Bir ressamın, müzisyenin, parmağı yaralansa, parmağı yaralanan çoğu memurdan daha çok maluliyet puanı olacağından, tazminatı da daha yüksek olur. 


Ölüm halinde ise geriye kalan kişilerin Yaşları, ölenin kendi ve yaşı,  geliri, ölene olan yakınlıkları önemlidir.


Hizmet Bölgelerimiz
Adana - Adıyaman - Afyon - Ağrı - Amasya - Ankara - Antalya - Artvin - Aydın - Balıkesir - Bilecik - Bingöl - Bitlis - Bolu - Burdur - Bursa - Çanakkale - Çankırı - Çorum - Denizli - Diyarbakır - Edirne - Elazığ - Erzincan - Erzurum - Eskişehir - Gaziantep - Giresun - Gümüşhane - Hakkari - Hatay - Isparta - Mersin - İstanbul - İzmir - Kahramanmaraş - Kars - Kastamonu - Kayseri - Kırklareli - Kırşehir - Kocaeli - Konya - Kütahya - Malatya - Manisa - Mardin - Muğla - Muş - Nevşehir - Niğde - Ordu - Rize - Sakarya - Samsun - Siirt - Sinop - Sivas - Aksaray - Ardahan - Bartın - Batman - Bayburt - Düzce - Iğdır - Karabük - Karaman - Kilis - Kırıkkale - Osmaniye - Şırnak - Zonguldak - Yozgat - Trabzon - Yalova - Van - Uşak - Tunceli - Tokat - Tekirdağ - Şanlıurfa -